Kongre'ye Davet

Değerli Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Profesyonelleri ve Adayları;

1995 yılında kurduğumuz Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği (KDTD), 1996 yılında Avrupa Davranış ve Kognitif Terapileri Derneği (EABCT) ile bütünleşmiştir. Kuruluşundan bu yana iki Avrupa Kongresi (EABCT 2001, 2017 yıllarında) ve bir Uluslararası Kognitif Terapiler Birliği (IACP 2011 yılında) Kongresi olmak üzere kognitif ve davranış terapileri alanında 3 temel kongre ve birçok uluslararası kongre düzenleme onur ve görevini başarıyla tamamlamıştır.

2011 yılında düzenlenen ve bir dünya kongresi niteliği taşıyan 7. Uluslararası Kognitif Psikoterapi Kongresi’ne 60'ı aşkın ülkeden 1100 civarında profesyonel katılmış ve bizleri onurlandıran anlamlı ve olumlu geri bildirimler vermişlerdir.

KDTD, 2000 yılında yine İstanbul'da, 1. Uluslararası Cinsel İşlev Bozuklukları Konvansiyonu'nun ev sahipliğini başarıyla tamamlayarak, cinsel sağlık ve cinsel işlev bozuklukları alanında ülkemizde ilk uluslararası kongrenin de düzenlenmesini sağlamıştır.

KDTD, ayrıca ülkemizde 4 Uluslararası katılımlı Ulusal KDT kongresi düzenlemiştir. Düzenlediğimiz her ulusal kongrenin bir öncekinden daha kapsamlı ve nitelikli olması temel hedefimiz olmuştur. 2019 yılının 7-10 Kasım tarihleri arasında bir ilk olarak "5. Uluslararası Katılımlı KDT ve 1. Çocuk ve Ergen KDT Kongresi'ni” yine İstanbul'da düzenleyeceğiz.

Devamı...

Kongreye Kalan Süre

Önemli Tarihler

 • 27
  Eylül
  2019

  Sözlü ve Poster Bildiri Son Gönderim Tarihi
 • 27
  Eylül
  2019

  Panel, Çalışma Grubu ve Uzmanla Buluşma
  Sunum Özetlerinin Son Gönderim Tarihi
 • 4
  Ekim
  2019

  Sözlü ve Poster Bildiri Değerlendirme Sonuçlarının Açıklanma Tarihi
 • 4
  Ekim
  2019

  Panel, Çalışma Grubu ve Uzmanla Buluşma Öneri Sonuçlarının Gönderim Tarihi

Sponsor